STERNIK JACHTOWY

STERNIK JACHTOWY

KURS PRAKTYCZNY

W czasie zajęć praktycznych uczymy podstawowe manewry wykonywane w portach oraz na akwenie żeglarskim pod żaglami. Także przygotowujemy się do manewrów egzaminacyjnych. Nauczamy także jak prawidłowo i w którym momencie stawiać żagle, tak aby bezpiecznie kontynuować dalszą żeglugę. Będąc na wodzie przypominamy o panujących na jachcie zasadach, wracając na ląd pokazujemy w jaki sposób zachowywać się w porcie. W czasie kursu nie brakuje czasu na dodatkowe pytania. 

KURS TEORETYCZNY 

Teorię prowadzi wykfalifikowana kadra żeglarska w sali wykładowej, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych.  Skupimy się na podstawowych zagadnieniach mających na celu zwiększyć bezpieczeństwo w czasie pływania. Nie zapominając o zagadnieniach potrzebnych do przystąpienia przed egzaminem. Przed przystąpieniem do szkolenia oraz egzaminu prosimy zapoznać się z podesłanymi do Państwa zagadnieniami.

TERMINY 

Szkolenia 2 weekendowe odbywają o godzinie 9:00 we wskazanym w mailu miejscu. Zajęcia teoretyczne trwają od 2 do 3 godzin, zajęcia praktyczne na wodzie od 2 do 3 godzin. Szkolenie jest kończone egzaminem państwowym ostatniego dnia kursu. Koniec kursu oraz egzaminu koło 18:30 danego dnia. 

Szkolenia tygodniowe zaczynamy w poniedziałek o podanej w mailu godzinie i miejscu. Podczas zajęć grupę dzielimy na dwie części. Pierwsza grupa uczestniczy w teorii, a druga w tym czasie poznaje budowę jachtu oraz uczy się prowadzenia jachtu w porcie i pod żaglami. Po wykonanym kursie następuje zamiana grup. Zajęcia teoretyczne i praktyczne trwają od 2 do 3 godzin. W czasie zajęć jest możliwość zamówienia sobie jedzenia w barze na przystani. Zajęcia kończymy koło godziny 16. Szkolenie jest kończone egzaminem państwowym ostatniego dnia kursu.

Dla grup zorganizowanych minimum 8 osób istnienie ustalenie oddzielnego terminu kursu oraz egzaminu. 

Żeby uczestniczyć w kursie proszę zarejestrować się przez naszą rejestrację na stronie. 

CENNIK

• Cena 2 weekendowego kursu na patent sternika jachtowego wynosi 1300 PLN. 

Dla członków Klubu KS TAFII Kolbudy rabat 50 PLN/1250 PLN

UPRAWNIENIA 

Aby przystąpić do kursu trzeba mieć ukończone 14 lat 

 Uzyskane przez ciebie uprawnienia zezwalają Tobie na:

    • prowadzenie jachtów żaglowych, które mogą być wyposażone w pomocniczy napęd mechaniczny, po wodach śródlądowych 
    • prowadzenie jachtów żaglowych, które mogą być wyposażone w pomocniczy napęd mechaniczny, o długości kadłuba do 12 M po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 mil morskich od brzegu, w porze dziennej. 

W cenie nie jest zawarta opłata egzaminu państwowego:

    • 250 PLN opłata pełna 
    • 125 PLN dotyczy uczniów i studentów do 26 lat z ważną legitymacją 
    • 50 PLN/ 25 PLN opłata za wydanie patentu (do uregulowania przelewem przy wyrabianiu patentu na stronie związku PZMiNW po zdanym egzaminie)
    • 50 PLN opłata za organizację egzaminu 

FORMALNOŚCI ZWIĄZANE Z EGZAMINEM  

Złożenie wniosku o dopuszczenie do egzaminu oraz wniesienie opłaty. 

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ NA KURS  

Na kurs warto zabrać cieplejsze rzeczy. Jak wiemy na wodzie jest zawsze zimniej niż na lądzie. Przydadzą się także okulary przeciwsłoneczne oraz obuwie na zmianę. W miesiącach zimniejszych warto mieć rękawiczki. Na zajęcia teoretyczne polecamy zabrać ze sobą zeszyt i długopis aby zapisać potrzebne informacje. Polecamy także aby każdy uczestnik zabrał ze sobą coś do zjedzenia w przerwie między teorią a praktyką.